ROŚLEKOWY LAS

parallax background

Mało brakowało, a nie byłoby Rośleka…. ALE JEST. Dzięki Waszej pomocy. By upamiętnić wspaniałą historię dobroci ludzkich serc zasadzimy wspólnie las.


Rośleko zostało stworzone w 2018 roku, przez Michała Koncewicza, artystę z Krakowa znanego z zespołu Clock Machine i projektu Deliryk Artysta Tramwajowy. Pierwsze wersje produktu powstawały w kuchni Michała, który osobiście dostarczał małe ilości Rośleka do lokalnych sklepików. Po dwóch latach wytężonej pracy Roślekiem zainteresowały się największe sieci handlowe.

W lipcu 2020 roku Rośleko miało trafić na półki sklepów Lidl i Carrefour. Niestety niespodziewana awaria na linii produkcyjnej pokrzyżowała nam plany, a zniszczeniu uległa cała dostawa dla sieci handlowych. Dla małej firmy to był wielki cios, ale nie poddaliśmy się! Wpadliśmy na pomysł odpalenia zrzutki, a za zebrane pieniądze teraz posadzimy las. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/wm45n2


W ciągu zaledwie czterech dni informacja o zrzutce organicznie dotarła do ponad 80 000 osób.W drodze do osiągnięcia celu wsparły nas tysiące osób oczekujących na Rośleczko. Dzięki zebranym 18 711 złotych, mogliśmy wrócić na linię produkcyjnę.

Tuż po sukcesie zbiórki, zebraliśmy od Was nazwy miejscowości, w których mogłaby odbyć się akcja sadzenia lasu. Są to Białystok, Bogatynia, Bolesławiec, Brodnica, Bydgoszcz, Cieszyn, Częstochowa, Debrzno, Elbląg, Gdańsk, Jarocin, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Legnica, Lublin, Łódź, Malbork, Mysłowice, Namysłów, Opole, Pabianice, Płock, Poznań, Pruszków, Rzeszów, Sulechów, Szczecin, Tarnów, Toruń, Wałcz, Warszawa, Włodawa, Wrocław, Zabrze i Zielona Góra.

ZAGŁOSUJ


Rywalizacja trwa do 31 marca 2021 roku.

W miejscu, które zbierze najwięcej głosów zostanie posadzony las. Najpierw skonsultujemy się z odpowiednimi władzami. Jeśli nie będzie możliwości zasadzenia lasu w danej miejscowości skontaktujemy się z władzami miasta, które zajęło drugie miejsce (i tak dalej…).

Chcemy odwdzięczyć się Wam w formie, która posłuży wszystkim, ciesząc zmysły i poprawiając jakość powietrza w kraju. Zapraszamy do głosowania!

Dołącz do nas:

 

Rośleko Sp. z o.o.
ul. Oskara Kolberga 10/2, 31-160 Kraków
KRS: 0000846278 REGON: 386331019, NIP: 6762581895

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS!
UŻYJ FORMULARZA PONIŻEJ LUB NAPISZ NA DOM@ROSLEKO.PL